Јефтино преузимање – јела која су јефтини за поруџбину

<п>Бирање за испоруку несумњиво штеди време и труд, али “изненађење!”, Понекад може и да вам уштеди новац. Дакле, када би требало да удјете у супермаркет за састојке за вечерано кућу, а да показујете локалном ресторану неку љубав? Прочитајте 10 посуђа које вам је боље наручити, шта теже коштати по особи и изненађујуће разлоге због којих су скупљи. </p><p>“титле =” Повољна фаре ”</p><p>срц = “хттпс://хипс.хеарстаппс.цом/вди.х-цдн.цо/ассетс/цм/15/10/54ф5фд52цб5б7_-_1-воман-талкинг-пхоне-китцхен-лгн.јпг?цроп=1кв:0.375 кх; центар, врх и величина = 480: * ”</p><p>/></p><div class= Гетти Имагес

Сазнајте која јела су приступачнија у форми за преузимање

<п>Бирање за испоруку несумњиво штеди време и труд, али “изненађење!”, Понекад може и да вам уштеди новац. Дакле, када би требало да удјете у супермаркет за састојке за вечерано кућу, а да показујете локалном ресторану неку љубав? Прочитајте 10 посуђа које вам је боље наручити, шта теже коштати по особи и изненађујуће разлоге због којих су скупљи. </p><p>“титле =” Повољна фаре ”<br/>срц = “хттпс://хипс.хеарстаппс.цом/вди.х-цдн.цо/ассетс/цм/15/10/54ф5фд52цб5б7_-_1-воман-талкинг-пхоне-китцхен-лгн.јпг?филл=320:426&ресизе = 480: * ”<br/>/></picture><p></span></p><div class= Гетти Имагес

Повољно фаре

Бирање за испоруку несумњиво штеди време и труд, али – изненађење! – понекад може и да вам уштеди новац. Дакле, када би требало да удјете у супермаркет за састојке за вечерано кућу, а да показујете локалном ресторану неку љубав? Прочитајте 10 посуђа које вам је боље наручити, шта теже коштати по особи и изненађујуће разлоге због којих су скупљи.

зачињено tuna roll

Тхинкстоцк
Спици Туна Ролл

Наредба: од 7 до 9 долара

Да направите: $ 15 до $ 18

Та глатка текстура која се топи у устима долази од кувара користећи само “сусхи-граде” рибу са посебним садржајем масти, објашњава стручњак за храну Алан Ваттс МенВхоДине.цом. “Постоје правила о томе како да га ухватите и припремите како бисте осигурали њен квалитет”. Иако суши туњевина кошта око 28 долара по килограму на малопродајном тржишту риба, јапански ресторани купују цијелу туну директно из Јапана за много мање по фунти, каже Ваттс.

кинески takeout container

Тхинкстоцк
Говеђи и Пеа Подс са црним пасуљом

Ово кинеско јело захтева око 14 различитих састојака – и много среће их проналазе. “Ваш локални супермаркет може имати неколико њих, али не сви”, каже Рене Бурланд, професионални кувар и оснивач Тхе Цхеф Инсиде. Ако сте у могућности да се бавите азијским тржиштем, састојци би коштали 38 долара. Као и сви остали ресторани, кинески ресторани купују у великим количинама, што им омогућава да набаве скупе, нејасне састојке, као што је ферментирана црна зрна паста, за песму.

јагње souvlaki

Тхинкстоцк
Ламб Соувлаки

Да наручите: $ 10 до $ 12

Да направите: $ 13 до $ 15

Једна фунта јагњетине би те покривала 15 долара, што кошта више од пита, фета сира и тзатзикијевог соса такође је потребно да направите ово јело. “Грчки ресторани купују цело јагње”, каже Ваттс, “што чини њихову цену по фунти много мање”. Сточари у кухињи разбијају животиње, користећи ногу за соувлаки, кости за супу и ребра за јагњетину, па ако не планирате исто, добијете испоруку.

ротиссерие chicken

иСтоцк
Ротиссерие Цхицкен

Наредба: 6,99 долара до 8,99 долара

Да направите: $ 22 до $ 29

Два разлога због којих су цијелу, нечувану пилићу скупље: “Рок трајања је дужи”, каже извршни кухар Еддие Родригуез из Оливес Гоурмет Гроцер. Плус, кувани пилићи су “лидери губитака”. Њихови купци их привлаче да привлаче потрошаче да купе ствари које не би могли, ако би улазили у цену, каже Давид Бакке, стручњак за прехрамбене производе на МонеиЦрасхерс.цом. Купци заврше потрошњу више на тај начин. Можда ћете бити у могућности да уштедите екстра куваној пилетини ако је и даље на продају док се супермаркет затвара; неће бити добро следећег дана, тако да их продају за дубок попуст.

бифтек burrito

иСтоцк
Стеак Буррито

Да наручите: $ 8 до $ 10

Да направите: $ 12 до $ 14

Потпуно напуњен је јефтин из ланаца као Цхипотле и Мое’с Соутхвест Грилл због стила припреме за монтажу. “С обзиром на то да нису места за конобар, трошкови радне снаге су мањи и они су у могућности да послуже много више људи”, каже Ваттс. Више купаца значи да продавачи могу приуштити да продају сваки бурит за мање. И са многим локацијама широм САД-а, “они су у стању да обезбеде тоне производа по најбољим доступним ценама”, објашњава Ваттс.

југозапад chicken salad

иСтоцк
Југозападна пилетина салата на жару

Наредба: $ 8.99 до $ 12.50

Да направите: $ 15 до $ 20

“Када узмете у обзир почетну откупну цену свих састојака, плус потенцијални отпад од неискоришћених производа, штедња је прилично велика”, каже Лаура Ципулло, регистровани дијететичар у Њујорку. Еветте Риос, стручњак за животни стил и дописник за АБЦ Тхе Цхев, слаже се. “Ако нисте спремни да поједете ту салату неколико дана заредом или имате довољно породице да вам помогне, домаће салате са високим састојцима могу бити стварно скупе.”

пица pie

Тхинкстоцк
пица

Да наручите: $ 10 до $ 12

Да направите: $ 15 до $ 21

За прави укус Италије, потребно је уложити у парадајз Сан Марзано, шта већина неаполитанских пицерија користи да направи свој сос. “Они су слатки и укусни са пуно течности у њима, а расту само у вулканским земљиштима”, каже Вотс. “Они коштају 3,50 до 5,50 долара по конзерве у вашој продавници.” Такође на листи за куповину: квалитетно тесто, попут “00” брашна, препоручује Ваттс. У реду је, прашкаст и вратит ћу ти око 6 долара. Баците врхунски моцарела сира на око 10 долара, и боље је наручити питу. Можда ћете чак штедети довољно да бисте добили канони!

цхеесебургер and fries

Тхинкстоцк
Чизбургер и помфрит

Наруџба: 3 до 6,50 долара

Да направите: $ 15 до $ 17

Уз вредне оброке и доларски мени, немогуће је направити јефтинију верзију код куће. Према калифорнијском клиничком нутриционисткињу Стели Мецовас, многи ланци за брзу храну поседују фарму и стоку, тако да нема посредника, који би додатно наплатио ресторане да би остварио сопствени профит. Ови ланци такође смањују трошкове отпада јер “дехидрирају, замрзавају или хемијски чувају производе”, каже Метсовас. И то им даје дужи рок трајања. “Штавише,” пијаца са фонтаном коштају центри за брзу храну “, што им омогућава да обележавају храну пошто се надокнадују с профитабилном продајом пића.

минестроне soup

Гетти Имагес
Минестроне супа

Да наручите: 5 до 6 долара

Да направите: $ 12 до $ 15

“Ако одете у продавницу, морате купити 17 свежих састојака”, укључујући сјеверни бијели бубрег, тестенину и пилеће колаче, каже Ваттс. “Италијански ресторани добијају све те састојке у делу цене”. Сретно покушавам да победим тај слатки договор!

шкампи pad thai

Гетти Имагес
Шкампи Пад тајландски

Наредба: $ 8.50 до $ 10

Да направите: $ 13 до $ 15

Тајландска храна је позната по томе што је зачињена, али би вас изненадило колико зачина улази у ово јело. “Куповали бисте састојке које не можете користити да учините нешто друго”, попут сосова рибе, који је само позван у јела из југоисточне Азије, каже Ваттс. А зачини, као лимунска трака, лимунови лимови и паста тамаринда, су прилика од ваших зачина за производњу млијека, додајући до око 40 долара – прије шкампи од 15 фунти по килограму. Да бисте је завршили, потребан би вам вок, у коме све треба да кувате.

5 једноставних начина за кување здраве хране без буџета

Уштедите новац знајући шта тражити у супермаркету са овим саветима.
Loading...