<str>Klicanje za dobavo nedvomno prihrani čas in trud, toda “presenečenje!” Lahko včasih prihranijo tudi denar. Torej, kdaj naj hitete v supermarket za sestavine za večerjo, ki je kupljena doma, v nasprotju s tem, da vašemu lokalnemu gostišču privoščite nekaj ljubezni? Preberite na 10 posodah, ki jih je bolje naročiti, kaj se nagibajo k ceni na osebo in presenetljive razloge, zaradi katerih so dražje. </p><p>“title =” Proračun prijazen prevoz ”</p><p>src = “https://hips.hearstapps.com/wdy.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f5fd52cb5b7_-_1-woman-talking-phone-kitchen-lgn.jpg?crop=1xw:0.375 xh, center, vrh in velikost = 480: * ”</p><p>/></p><div class= Getty Images

Preberite, katere jedi so bolj dostopne v obliki prevzema

<str>Klicanje za dobavo nedvomno prihrani čas in trud, toda “presenečenje!” Lahko včasih prihranijo tudi denar. Torej, kdaj naj hitete v supermarket za sestavine za večerjo, ki je kupljena doma, v nasprotju s tem, da vašemu lokalnemu gostišču privoščite nekaj ljubezni? Preberite na 10 posodah, ki jih je bolje naročiti, kaj se nagibajo k ceni na osebo in presenetljive razloge, zaradi katerih so dražje. </p><p>“title =” Proračun prijazen prevoz ”<br/>src = “https://hips.hearstapps.com/wdy.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f5fd52cb5b7_-_1-woman-talking-phone-kitchen-lgn.jpg?fill=320:426&resize = 480: * ”<br/>/></picture><p></span></p><div class= Getty Images

Proračun prijazna fare

Izbiranje za dostavo nedvomno prihrani čas in trud, vendar-presenečenje! -T lahko včasih prihranite denar tudi. Torej, kdaj naj hitete v supermarket za sestavine za večerjo, ki je kupljena doma, v nasprotju s tem, da vašemu lokalnemu gostišču privoščite nekaj ljubezni? Preberite na 10 posodah, ki jih je bolje naročiti, kaj se nagibajo k ceni na osebo in presenetljive razloge, zaradi katerih so dražje.

začinjen tuna roll

Thinkstock
Pikantna tuna roll

Naročilo: 7 do 9 dolarjev

Narediti: $ 15 do $ 18

To gladko teksturo taline v ustih prihajajo iz kuharjev z uporabo samo “suši-razred” rib s posebno vsebnostjo maščob, razlaga strokovnjak za prehrano Alan Watts iz MenWhoDine.com. “Obstajajo pravila o tem, kako se ujeti in pripraviti za zagotovitev njegove kakovosti.” Medtem ko suši tuna znaša približno 28 dolarjev za ribe na maloprodajnem ribiškem trgu, japonske restavracije kupujejo celo tuno neposredno iz Japonske za veliko manj za funt, pravi Watts.

kitajski takeout container

Thinkstock
Goveja in Pea Podsova z omako črnega fižola

Za to kitajsko jedo potrebujete približno 14 različnih sestavin – in veliko sreče jih najdete. “Vaš lokalni supermarket ima lahko nekaj od njih, vendar ne vsi,” pravi Renee Burland, strokovni kuhar in ustanovitelj The Chef Inside. Če se lahko z azijskim trgom zamahate, bi sestavine stalo na neverjetnih 38 $. Kot vse restavracije, kitajske restavracije kupujejo v razsutem stanju, kar omogoča, da dobijo drage, nejasne sestavine, kot je fermentirana crna zrnca, za pesem.

jagnjetina souvlaki

Thinkstock
Lamb Souvlaki

Naročilo: od 10 do 12 USD

Če želite: $ 13 do $ 15

Samo en kilogram jagnjet bi te vodil 15 dolarjev, kar bi bilo potrebno, če bi naredili to jed, tudi več kot pita, feta sir in tzatziki omaka. “Grške restavracije kupujejo celo jagnjetino,” pravi Watts, “zaradi česar so njihovi stroški na funt veliko manj.” Osebje kuhinje razkrije žival, z nogami za souvlaki, kostmi za juho in rebri za jagnjetino, tako da razen če nameravate storiti enako, dobite dostavo.

rotisserie chicken

iStock
Rotisserie Chicken

Naročilo: 6,99 $ do 8,99 $

Če želite: $ 22 do $ 29

Dva razloga, zakaj so cele, nekuhane piščance dražje: “Rok trajanja je daljši,” pravi izvršni kuhar Eddie Rodriguez iz Olives Gourmet Grocer. Plus, kuhane piščance so “vodje izgube”. Trgovci na drobno jih privlačijo tako, da potrošnike privabijo, da kupujejo predmete, ki jih ne bi imeli, če bi bili vhodni stroški, kot pravi David Bakke, strokovnjak za trgovino z MoneyCrashers.com. Kupci na koncu porabijo več. Morda boste prihranili ekstra na kuhani piščanec, če je še vedno na prodajnem mestu, ko se trgovina zaključi; naslednji dan ne bo dobro, zato ga prodajajo za globok popust.

zrezek burrito

iStock
Steak Burrito

Naročilo: 8 do 10 USD

Narediti: $ 12 do $ 14

Popolnoma natovorjen je poceni iz verig, kot so Chipotle in Moe’s Southwest Grill zaradi slogov za pripravo linije. “Ker to niso mesta, kjer so zaposleni na natakarjih, so stroški dela nižji in imajo veliko več ljudi,” pravi Watts. Več kupcev pomeni, da lahko eateries privoščijo prodati vsak burrito manj. In z mnogimi lokalnimi mesti po ZDA, “lahko zagotovijo tone izdelkov po najboljših razpoložljivih cenah”, pojasnjuje Watts.

jugozahodno chicken salad

iStock
Jugozahodna piščančja solata na žaru

Za naročilo: 8,99 do 12,50 dolarjev

Če želite: $ 15 do $ 20

“Ko upoštevate začetno nabavno ceno vseh sestavin in morebitne odpadke iz neuporabljenih izdelkov, so prihranki precej veliki,” pravi Laura Cipullo, registrirana dietna oseba v New Yorku. Evette Rios, strokovnjak za življenjski slog in dopisnik za ABC Čaj, se strinja. “Če nekaj dni zapovrstjo nočeš jedo s to jedjo solato ali pa imaš dovolj velike družine, da bi jo lahko dokončal, so lahko domače solate z visoko vsebnostjo zelo drage.”

pica pie

Thinkstock
Pizza

Naročilo: od 10 do 12 USD

Narediti: $ 15 do $ 21

Za pravi okus v Italiji, morate vlagati v paradižnike San Marzano, kar najbolj neapeljske picerije uporabljajo za izdelavo svoje omake. “So sladki in okusni z veliko tekočine v njih, in se goji samo v vulkanskih tleh,” pravi Watts. “V trgovini s hrano stanejo 3,50 do 5,50 dolarjev na zalogo.” Tudi na vašem seznamu za nakup: visoko kakovostno testo, kot je “00” moko, priporoča Watts. V redu je, prašno in bi ti dal nazaj okoli $ 6. Vrzi vrhunski sir mozzarella po približno 10 $, in bolje je naročiti pito. Morda celo shranite dovolj, da dobite kanoni!

cheeseburger and fries

Thinkstock
Cheeseburger in Fries

Naročilo: 3 do 6,50 USD

Narediti: $ 15 do $ 17

Z vrednostjo obrokov in menijem dolarja, je nemogoče, da bi cenejši različico doma. V skladu s kalifornijskim kliničnim strokovnjakom za prehrano Stella Metsovas številne prehranjevalne verige imajo lastne kmetije in živino, zato ni nobenega posrednika, ki bi zaračunal dodatne restavracije za lasten dobiček. Te verige zmanjšajo tudi stroške za odpadke, saj “dehidrirajo, zamrzujejo ali kemično konzervirajo proizvode”, pravi Metsovas. In to jim daje daljšo življenjsko dobo. “Še več,” pijače z vodnimi pijačami stanejo centri za hitro prehranjevalno verigo “, ki jim omogoča, da označijo hrano, saj se z njimi izplačajo z donosno prodajo pijač.

minestrone soup

Getty Images
Minestrone Juha

Za naročilo: 5 do 6 USD

Narediti: $ 12 do $ 15

“Če greš v trgovino, moraš kupiti 17 svežih sestavin”, vključno s severnimi belimi ledvičnimi zrnami, testeninami za suho in piščancem, pravi Watts. “Italijanske restavracije dobijo vse te sestavine na del stroškov.” Srečo poskušam premagati to sladko posel!

kozice pad thai

Getty Images
Škatlica Pad Thai

Za naročilo: $ 8.50 do $ 10

Če želite: $ 13 do $ 15

Tajska hrana je znana kot začinjena, vendar bi bili presenečeni, koliko začimb gre v to jed. “Kupovali bi sestavine, ki jih ne morete uporabiti, da bi naredili kaj drugega”, kot je na primer ribja omaka, ki jo v jugovzhodnih azijskih jedeh zahteva samo, pravi Watts. In začimbe, kot so lemongrass, limete in tamarindne paste, so bolj cenjene od vaših začimb, ki se prištejejo do približno 40 dolarjev pred kozicom po 15 funtov na kilogram. Da bi ga popeljali, bi potrebovali vokal, v katerem bi vse pripravili.

5 preprostih načinov za kuhanje zdravih obrokov brez prehajanja preko proračuna

Prihranite denar, če poznate, kaj naj v supermarketu iščejo s temi nasveti.